Ga naar
Het lokaal erkenningskader voor organisatoren van activiteiten creëert een gemeenschappelijke basis voor samenwerking binnen het lokale BOA-netwerk en verduidelijkt onder welke voorwaarden organisatoren kunnen bijdragen aan de realisatie van de lokale BOA-doelstellingen.
Het erkenningskader heeft als doel :
- Een kwaliteitsvol, laagdrempelig, toegankelijk en gevarieerd aanbod van buitenschoolse activiteiten stimuleren
- De afstemming tussen activiteiten, opvang, onderwijs en vrije tijd bevorderen
- Organisatoren actief betrekken bij de uitvoering van het lokale BOA-beleid
- De samenwerking tussen lokale partners versterken
Welke activiteiten zijn er?
Er zijn op verschillende Peltse scholen of in de buurt ervan al activiteiten opgestart.
- Kunstacademie
- Huiswerkklas
- Sportuurtje na school
- Leesjury op school
- Workshops Mad Science
- VR-expeditie
- Speelpleinwerkingen
Neem een kijkje in onze aanbodkrant UiT voor kinderen in Pelt om te ontdekken welk aanbod er al voor jouw kind is.
Hoe kan ik inschrijven voor een activiteit?
Een activiteit door onze eigen diensten
- Onze eigen naschoolse en vakantieactiviteiten kan je steeds terugvinden in de UiT voor Kinderen.
- De inschrijven voor eigen activiteiten verlopen steeds via pelt.i-active.be
Een activiteit door een externe organisatie
- Activiteiten georganiseerd door een externe organisatie vind je meestal terug in i-Active met een link naar de eigen website van de organisatie.
- Ze zorgen zelf voor een inschrijf – en betaalsysteem.
- Organisaties waar we mee samenwerken hebben steeds een BOA erkenning of de erkenning is in aanvraag.
Zelf een activiteit organiseren?
Wil jouw school, vereniging of buurt een activiteit organiseren na schooltijd. Neem dan zeker de tijd om het erkenningskader na te lezen.
Neem contact op met ons om je aanbod bekend te maken via boa@gemeentepelt.be
Ben je nog niet erkend bent of niet gelijkgesteld met een erkende BOA-partner? Doe je een aanvraag voor erkenning via onderstaande link
Subsidiereglement
Voor bepaalde activiteiten kan je een subsidie-aanvraag doen. Enkel erkende BOA-partners kunnen deze aanvraag doen.
Let wel! Erkend als BOA-partners staat niet gelijk aan het ontvangen van een subsidie!
Lokaal samenwerkingsverband
Het BOA-decreet geeft aan het lokaal samenwerkingsverband drie opdrachten :
- Adviseren bij het lokale BOA beleid
- Formuleren en realiseren van acties rond BOA
- Stimuleren van het Nederlands in de buitenschoolse opvang en activiteiten
Het lokaal samenwerkingsverband wordt georganiseerd volgens het Peltse participatiemodel en bestaat uit :
- Een kerngroep
- Een breed platform
- Eventueel tijdelijke werkgroepen
